وبلاگ رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان

پدیده مشهد به‌واقع پدیده شده، نه به خاطر تساوی گرفتن از استقلال صدرنشین و مدعی در ورزشگاه آزادی، بلکه به خاطر روند رو به رشدی که از آغاز دوباره لیگ و به قولی نیم فصل کاذب داشته و با 3 برد و 3 مساوی و کسب 12 امتیاز، صدرنشین جدول دور برگشت شده است. شاگردان محمدرضا مهاجری در نیم فصل دوم گل کاشته‌اند‌ و در 6 بازی نباخته و فقط 2 گل خورده‌اند که یک گل هم از روی نقطه پنالتی بوده است. روز پنج‌شنبه هم روز پدیده‌ای‌ها بود و مهاجری و شاگردانش ضمن تداوم بخشیدن به رکورد نباختن در ورزشگاه آزادی، آبی‌پوشان مدعی را با همه ستاره‌هایشان متوقف کردند. محمدرضا مهاجری، مربی موفق پدیده در گفت و‌گوی اختصاصی با خراسان درباره بازی با استقلال، وضعیت کلی پدیده از ابتدای فصل تاکنون، پیش‌بینی‌اش از آینده ‌این تیم و مباحث دیگر صحبت کرده است.
از بازی با استقلال شروع کنیم، دیداری که موفق شدید آبی‌پوشان مدعی را در آزادی متوقف کنید و البته به بازی تدافعی و داشتن دفاع اتوبوسی متهم شدید، چه صحبتی در این باره دارید؟
من کاری به جو رسانه‌ای ندارم و بر‌اساس واقعیت‌های موجود صحبت می‌کنم. ما به خاطر تاخیر در پرواز‌مان ساعت 3 بامداد جمعه به مشهد رسیدیم و من تا 5 صبح بازی تیمم و استقلال را تماشا کردم تا تحلیلی درست و واقعی از بازی داشته باشم. برای همین، الان می‌توانم به صراحت بگویم که نه تدافعی بازی کردیم و نه داوری در نتیجه بازی تاثیر داشت.
یعنی شما در صحنه‌ای که در دقیقه 48 رخ داد و استقلالی‌ها معتقدند ضربه محسن کریمی از خط رده شده، اعتقادی به اشتباه داور و کمکش ندارید؟
من آن صحنه را بارها دیدم. اگر می‌خواستم بلافاصله پس از پایان بازی اظهار‌نظر کنم، شاید اظهاراتم یک مقدار تحت‌تاثیر استقلالی‌ها و رسانه‌ها بود اما حالا که فیلم بازی را دیده‌ام با اطمینان می‌گویم داور اشتباه تاثیرگذار نداشت که اگر این‌طور بود و آن ضربه از خط گذشته بود، حالا کلی آسمان و ریسمان کرده بودند!
در مورد دفاع اتوبوسی و بازی تدافعی و بسته چطور، آن را هم رد می‌کنید؟
تا دقیقه 11‌بازی که ما در زمین استقلال بودیم و پس از آن هم طبیعی بود که استقلال‌ در زمین خودی و با حمایت تماشاگرانش فشار بیشتری بیاورد اما در نیمه دوم بازی متعادل بود. ضمن این‌که خوب دفاع کردن، یک هنر است. هنر است که در 6 بازی 2 گل خورده‌ایم که یک گل هم از روی ضربه پنالتی بوده، آن هم مقابل تیم‌هایی که در جدول بالاتر از ما بوده‌اند.
به‌گفته خودتان 5 بازیکن اصلی‌تان را هم نداشتید. فکرش را می‌کردید استقلال صدرنشین را متوقف کنید؟
ما در این بازی آل‌نعمه و ناصحی، 2 مدافع اصلی‌مان را نداشتیم و به جای آن‌ها خمیس و مرادوند با مصدومیت و بخیه به سر و چشم بازی کرده‌اند. ما از شروع نیم فصل دوم کاذب و هفته هجدهم تا الان 6 بازی انجام داده‌ایم که مقابل تیم‌های تراکتورسازی، سایپا، ملوان، صبای‌قم، سیاه‌جامگان و استقلال تهران بوده و در این بازی‌ها باخت نداشته‌ایم. این‌ها اتفاقی نیست، کار شده و برنامه داشته‌ایم. بنابراین اتفاقی استقلال‌ را هم متوقف نکرده‌ایم. اگر بچه‌ها کمی جسارت داشتند، می‌توانستیم گل هم بزنیم.
پدیده از زمان حضورش در لیگ برتر در تهران مقابل پرسپولیس و استقلال نباخته و 7 تساوی و یک باخت در مشهد، حاصل 8 تقابل با سرخابی است. فکر نمی‌کنید حفظ همین رکورد نباختن در آزادی جسارت شاگردان‌تان را برای بردن گرفته بود؟
قطعا نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد، اما نباید هم بازی با پرسپولیس و استقلال سنگ محک کیفیت و قدرت یک تیم باشد. ما مقابل خیلی از مدعیان موفق عمل کرده‌ایم، به‌طور مثال در 5 بازی ما با تراکتورسازی در لیگ و جام حذفی، 5 برد برای پدیده ثبت شده‌ اما رسانه‌ها فقط نتایج و آمار تیم‌های شهرستانی را مقابل پرسپولیس و استقلال پررنگ می‌کنند. امیدوارم با ظهور قدرت‌های جدیدی مثل تراکتورسازی، ذوب‌آهن و استقلال خوزستان‌ فوتبال دو‌ قطبی ما بشکند.
به ‌آمار خوبتان اشاره کردید، 6 بازی بدون باخت و صدرنشینی در جدول دور برگشت. این اتفاق چطور رخ داده و چه شد‌ که پدیده در نیم فصل دوم متحول شد؟
ما زمانی که 3 - صفر به استقلال‌خوزستان باختیم و 4- یک از ذوب‌آهن شکست خوردیم، فوتبال را نباختیم و واقعا زیبا بازی کردیم، اما وقتی دیدیم با فوتبال زیبا نتیجه نمی‌گیریم، نگرش‌مان را عوض کردیم و فوتبال نتیجه‌گرا ارائه دادیم و نتیجه‌اش شده ‌این کارنامه موفق!
کسانی‌که تمرین تیم شما را از نزدیک دیده‌اند یا با روش کار شما آشنایی دارند، می‌گویند رضا مهاجری مربی‌ای ‌است که به بازی روی زمین و داشتن دفاع قوی خیلی تاکید و اعتقاد دارد. در این باره هم توضیح می‌دهید؟
خب باید از فوتبال لذت برد و وقتی فوتبال روی زمین یا شناور ارائه می‌شود، نیازمند سرعت انتقال بالاست و بالا رفتن سرعت به زیباتر شدن بازی کمک می‌کند و من هم سعی می‌کنم تیمم فوتبالی زیبا و با کیفیت ارائه دهد که به‌طور نسبی به آنچه می‌خواهم رسیده‌ام. در مورد بحث دفاع هم گفتم خوب دفاع کردن را هنر می‌دانم و این به منزله وقت‌کشی و دفاع اتوبوسی نیست.
تیم شما جزو معدود تیم‌های لیگ برتری است که در حال‌حاضر بازیکن خارجی ندارد، چه اتفاقی افتاد که پدیده خالی از بازیکنان خارجی شد. مشکل فنی بود یا مشکلات مالی؟
متاسفانه ما درگیر مشکلات مالی شدیم و ایگور پراهیچ که واقعا به خط دفاع ما نظم داده بود، با میلان از تیم ما جدا شدند. البته در نیم‌فصل احمد آل‌نعمه را اضافه کردیم که ‌واقعا خرید خوبی بود و کمک حال‌مان شده است. ‌
فصل گذشته تیم پدیده با علیرضا مرزبان در پایان فصل با 33 امتیاز به کارش پایان داد، اما الان پدیده در پایان هفته بیست و‌ سوم به ‌امتیاز‌30 رسیده است. هدف‌گذاری شما تا پایان فصل چیست و چه جایگاهی را برای پدیده پیش‌بینی می‌کنید؟
ما در همین 6 هفته گذشته، 12 امتیاز گرفته و به طور میانگین در هر بازی 2 امتیاز کسب کرده‌ایم. هدف ما ادامه ‌این روند در 7 بازی باقی‌ مانده و قرار گرفتن در جمع 6 تیم بالای جدول است.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic