وبلاگ رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی پدیده خراسان


مدتی ازفوتبال، چیزی که باعث شد همه دنیا او را بشناسند فاصله گرفت، بعد از خداحافظی از مستطیل سبز، مدتی نه چندان زیادی مربی‌گری را تجربه کرد که مهم ترین آن دستیاری در تیم ملی نیجریه بود اما امروز راهی ایران و شهر مشهد شده است تا تیم تازه متولد پدیده را تا رسیدن به هدف خود در لیگ برتر همراهی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، جوان کوتاه قامت ژرمنی دهه نود میلادی که توانست همه را با بازی‌ و و شوت‌های خود شگفت زده کند، همان که توانست با درخشش در تیم ملی آلمان لذت بوسه بر کاپ قهرمانی در جام جهانی را تجربه کند، فوتبالیست تکنیکی که 2 بار مرد سال آلمان و یک بار مرد سوم فوتبال جهان شد؛ ستاره سابق تیم ملی آلمان که تجربه حضور در باشگاه‌های کلن، رم، یوونتوس، مونیخ وسالزبورگ را در کارنامه خود دارد، حالا که سال‌های پایانی دهه چهارم زندگی خود را می‌گذراند با گذشت این سال ها، فوتبال‌دوست‌ها هنوز ضربات ایستگاهی او که برای هر دروازه بانی خطرساز و مرگبار بود را از خاطر نبرده‌اند.

توماس هسلر، پس از چندین مرحله مذاکره بالاخره به پیشنهاد و دعوت علیرضا مرزبان سرمربی تیم فوتبال پدیده خراسان پاسخ مثبت داد و برای نخستین بار پا به ایران و البته فوتبال ایران گذاشت و حالا قرار است یک فصل با قرارداد 150 هزار یورویی در کنار نماینده خراسان رضوی باشد.

بازیکن طلایی سال‌های نه چندان دور تیم ملی آلمان که به گفته سرمربی تیم پدیده، حضورش در تیم باعث دلگرمی و انگیزه بازیکنان شده است، با حضور در خبرگزاری ایسنا – منطقه خراسان، از شرایط تیم پدیده و دنیای فوتبال سخن گفت.

چه شد که هسلر پا به فوتبال ایران گذاشت؟ پیش از این از تیم ایرانی دیگری پیشنهاد داشتید یا خیر؟

پیش از پیشنهاد پدیده از تیم‌های ایرانی دیگر پیشنهادی نداشتم، پس از پیشنهادی که از سوی سرمربی پدیده شد، برایم مهم بود كه به ایران بیایم و شرایط كشور را از نزدیك مشاهده كنم و پس از حضور در ایران دیگر تصمیم گیری آسان بود و پس از صحبت با خانواده، تمایل خود را برای حضور در مشهد اعلام كردم.

از مربیان آلمانی دیگری که پیش از این به ایران آمده بودند اطلاع داشتید؟

پیر لیتبارسکی را می‌شناختم که پیش از این در ایران مربیگری کرده است و چندنفر دیگر از آلمانی‌ها رانیز که تجربه‌های مشابه داشته‌اند را می‌شناختم ولی به دنبال جمع کردن اطلاعات در مورد ایران نبودم و خودم در این زمینه انتخاب کردم.
 
مهم ترین دلیلی که باعث شد این پیشنهاد را قبول کنید چه بود؟

مهم ترین فاکتور این بود که مرزبان و تیم پدیده من را می‌خواستند و همه افراد به دنبال موفقیت تیم بودند.

در ایران آزاد هستم 

واکنش رسانه‌های آلمان به خبر حضور شما در ایران چگونه بود؟

پس از این که از تیم کلن جدا شدم حدود سه سال کار نکردم و افراد و رسانه‌هایی که من را می‌شناختند و در جریان زندگی‌ام بودند از این خبر بسیار خوشحال شدند که من دوباره می‌خواهم وارد کار فوتبال و مربی‌گری شوم و به من تبریک گفتند.

«ایران» همان طوری بود که در رسانه‌های غرب دیده بودید؟

طبیعی است که مسائلی در غرب در خصوص ایران گفته می‌شود و عکس‌ها و فیلم‌هایی نشان داده می‌شود ولی وقتی وارد ایران شدم اصلا چنین چیزی نبود و نظر مثبتی نسبت به مسائل ایران داشته و دارم و من در این کشور آزاد هستم.

برویم سراغ تیم پدیده؛ این تیم را چطور دیدید؟ 

راه خوبی را برای تیم و بچه‌های آن می‌بینم که همه در کنار هم در حال رشد هستند و مهم ترین چیز این است که نتیجه مثبت بگیریم. بچه‌ها با آغوش باز من را پذیرفتند و از این بابت خیلی خوشحال هستم و تاكنون از این كه مربی‌گری در این تیم را قبول كرده‌ام پشیمان نیستم.

از تیم پدیده و بازیکنانی که جذب شده‌اند رضایت دارید؟

در حال حاضر تیم بسیار خوبی داریم كه برای هماهنگی هر چه بیشتر به زمان احتیاج دارد البته تا به الان عملکرد خیلی خوبی داشته ایم و انگیزه داریم که تمام بازی‌های خود را ببریم. پدیده نیازمند وقت است مرزبان به دنبال سازمان‌دهی امور تیم است و به تیم جدید باید زمان داد تا برای بهبود امكانات و روند خود كار كند.

اگر همه چیز خوب پیش برود قهرمانی پدیده غیرممکن نیست

پیش بینی توماس هسلر در مورد جایگاه تیم پدیده خراسان در پایان فصل لیگ برتر چه هست؟

ما در همه بازی‌ها قدرتمندانه ادامه خواهیم داد و اگر همه چیز خوب پیش رود امیدوارم که اول شویم و این غیرممکن نیست ولی در نهایت می‌دانم که جزو 5 تیم بالا جدول هستیم.

یعنی می‌توان از پدیده در اولین سال حضورش در لیگ برتر چنین انتظاری داشت؟

تمامی مسئولان تیم، كادر فنی و بازیکنان پدیده تلاش می‌كنند تا این تیم كه اكنون شبیه نوزاد تازه متولد شده است به خوبی رشد كند و البته انگیزه همه بسیار است. در باشگاه پدیده اگر تمامی شخصیت‌ها به خوبی با یكدیگر هماهنگ باشند در برنامه دراز مدت می‌توانند به هدف برسند اما اگر هماهنگی‌ها خیلی بهتر باشد می‌توان در مدت كوتاه شاهد نتیجه‌گیری و به هدف رسیدن این تیم باشیم. 
 
استقبال مردم مشهد در نخستین دیدار از تیم چگونه بود؟ نظرتان در مورد هواداران مشهدی چیست؟

 من این شهر را دوست دارم و از این كه مردم ما و تیممان را حمایت می‌كنند پیدا كرده‌ام و احساس خوبی از این بابت دارم. 
 
از تماشاچیان مشهدی هم می‎خواهم  ما را كمك كنند تا به جلو حركت كرده و پیشرفت كنیم. در بازی اول در ابتدا تعداد تماشاچیان زیاد نبود اما یك باره  این تعداد به 15 هزار نفر رسید که به خوبی از تیم حمایت كرده و ما را تشویق كردند و دوست دارم باز هم  نتیجه‌ بگیریم تا باز هم این مردم با ما باشند چون بدون حمایت آن‌ها نتایج مورد نظر كسب نمی‌شود.

مهدوی‌کیا، دایی و هاشمیان قسمتی از تاریخ فوتبال آلمان هستند

پیش از این آّیا شناختی از فوتبال ایران داشتید؟

اطلاعات زیادی از فوتبال ایران نداشتم اما فوتبالیست‌های ایرانی  شاغل در بوندس لیگا مثل مهدوی‌كیا، دایی و هاشمیان را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم كه آن‌ها با بازی خوب خود، قسمتی از تاریخ فوتبال آلمان شده‌اند.
 
با توجه به عملکرد تیم ملی ایران در جام جهانی برزیل سطح فوتبال ایران را چطور می‌بینید؟

فوتبال ایران آنطور كه برخی‌ها فكر می‌كنند بد نیست بلكه تیم‌ها و بازیكنان بسیار خوبی دارد  كه به راحتی توان بازی در لیگ‌های اروپایی را دارند. اگر فوتبالیست‌های ایرانی در تیم ملی همانطور که مقابل آرژانتین ظاهر شدند، با یكدیگر متحد و هماهنگ باشند و توانمندی خود را نشان دهند، موفق خواهند بود زیرا از کیفیت خوبی برخوردارند. 
 
و اینکه آیا پیش بینی می‌کردید تیم ملی کشورتان قهرمان جام جهانی 2014 برزیل شود؟

آرزوی قهرمانی آلمان را داشتم. عملکرد تیم ملی آلمان در این مسابقات من را یاد تیم 1990 انداخت که توانستیم با آن قهرمان جهان شویم. به نظرم من تمام چیزهای خوب، تیم ملی آلمان را برای کسب این موفقیت همراهی کرد و توانستیم دوباره قهرمان شویم.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic